Značky

Magicar 1090

Kategorie: Autoalarmy

Magicar M1090AS je nejmodernějším dvoucestným autoalarmem z produkce světového korejského výrobce.   Alarm je vybaven jedinečnou technologií bezkčového startování a odemykánívozidla - tím poskytuje vysoký stupeň komfortu pro uživatele takéve vozidlech, která nejsou z výroby vybavena systémy Keyless. Namontování tohoto alarmu do vozidla umožní uživateli nechat kč od auta doma - nebude ho totiž potřebovat. Uživatel bude s sebou nosit pouze dálkový ovladač alarmu, který zabezpečí odemknutí a zamknutí auta a oznámení případného poplachu. Magicar M1090AS je zároveň bezpečnostním zařízením s nejvyšším stupňem ochrany vozidla.

Základní ovládání alarmu:

Alarm je vybaven dvoucestným dálkovým ovladačem s LCD displejem, jehož pomocí může uživatel klasicky ovládat vozidlo - po stisknutí příslušného tlačítka se odemknou / uzamknou dveře, aktivuje / deaktivuje alarm, otevře se kufr a pod. Ovladač bude uživatele okamžitě informovat o případném narušení vozidla, i když je od vozidla vzdálený a neslyší sirénu. Na LCD displeji ovladače sestandardně zobrazují ikony oznamující stav vozidla. V případěpoplachu ovladač výstražně pípá a vibruje, na displeji zobrazuje narušenou zónu a displej je při poplachu podsvícený červenou výstražnou barvou. Uživatel dokáže prostřednictvím ovladače na dálku ovládat centrální zamykání auta, ale také ostatní komfortnía bezpečnostní funkce alarmu.

ovladac_MR802A_m.jpg

Dálkový ovladač alarmu M1090AS

Novinky, které přináší Magicar M1090AS:

M1090AS je prv alarm oblíbené značky Magicar, který využíváplnohodnotné bezdotykové a bezklíčové ovládání vozidla – tzv. Keyless systém.

 • Funkce AUTO - Odemykání / zamykání vozidla je řešenotechnologií RFID. Znamená to, že alarm pravidelně vysílárádiový signál určený k identifikaci přiřazeného ovladače. Jakmile se dálkový ovladač dostane do dosahu tohoto signálu (řidič se přiblíží k autu) a proběhne jeho autorizace, alarm sedeaktivuje a dveře auta se automaticky odemknou. Po zaparkování vozidla a vzdálení se z dosahu RFID signálu sevozidlo automaticky zamkne a alarm se zaktivuje. Tato technologie umožňuje poměrně přesnou a pružnou odezvu na přítomnost ovladače – odemykání / zamykání reaguje na vzdálenost cca 4-5m. Alarm rovněž umožňuje nastaveníAutomatického vypnutí vysílání identifikace pomocí RFID.Lze nastavit vypnutí vysílání po 3, nebo 8 dnech nečinnosti alarmu (auto se momentálně nepoužívá, např. v době dovolené) - zmenší se tak odběr alarmu a šetří se napětíautobaterie. Po návratu k autu je poprvé potřeba odemknoutovladačem a vysílání RFID se obno.

  Vysiela___RFID_m.jpg

  Vysílač RFID

 • Startování motoru je řešeno rovněž bezklíčovým systémem. Alarm je určen na montáž do vozidla spolu s tlačítkem START/STOP. Tímto tlačítkem bude následně ovládanostartování a zastavení motoru. Původní spínací skříňka se při montáži alarmu demontuje a na její místo se namontuje START tlačítko. Alternativně je možné spínací skříňku ponechat – musí se, ale demontovat blokování volantu a elektrické zapojení předělat na START tlačítko. Alarm také umožňuje řešit elektronické odblokování zámku volantu (pomocí vodiče KeySense).

   START_tla__idlo_modr___w_M.jpgSTART_tla__idlo_ACC_w_M.jpgSTART_tla__idlo_oran__ov___w_M.jpg

   

Funkce dálkového startu:

Magicar M1090AS je vybaven funkcí dálkového startu motoru. Funkce je dostupná pro vozidla s manuální i automatickou převodovkou. Motor lze nastartovat na dálku pomocí dálkového ovladače z pohodlí domova, nebo např. kanceláře. Před jízdou je tak možné vyhřát motor a interiér vozidla (nebo ho v létě vychladitpomocí klimatizace)Délka běhu motoru je nastavitelná.

M1090AS má rozšířené možnosti pro dálkový start:

 • Pravidelné startování – TIMER - tato funkce umožňuje pravidelné startování motoru v 24 hodinových cyklech v přednastaveném čase. Kromě toho lze zvolit pravidelnéstartování v 4, 8 a 12 hodinových cyklech (prv cyklus začínápřímo zapnutím funkce TIMER, nastavený čas se pro zkrácený cyklus nepoužívá).
 • Startování od teploty – alarm lze nastavit tak, aby byl pravidelný start motoru podmíněn poklesenebo překročením nastavené teploty. Alarm má dva samostatné režimy nastavení vněí teploty pro start motoru – léto a zima. V každém režimu jsou na výběr 3 teploty, anebo je možné funkci úplně vypnout. Funkce je podmíněnazapnutou funkcí TIMER.
Příklad: nastavíme-li 24 hodinový cyklus pravidelnéhostartování a v zimě nastavíme teplotu na 0°C, motor se nastartuje pouze tehdy, bude-li v nastaveném čase teplota nižší než 0°C. 
 • Startování při slábnoucí baterii – alarm sleduje napětíautobaterie a v případě poklesu napětí pod 11,5V uskuteční každé 4 hodiny start motoru.
Pozn.: všechny funkce dálkového startu jsou podmíněnynastavením rezervačního režimu.  

Je-li alarm zapnutý a dojde k poškození nebo ztrátě ovladače, alarm lze vypnout a odemknout dveře vozidla zadáním čtyřmístného bezpečnostního kódu. Kód se zadává vyťukáním na senzor RPS. Nastavení bezpečnostního kódu uživatelem je velmi důležité, předpokládáme-li, že se auto používá bez klíče, kterým by se daly v nouzi dveře odemknout.

Zeptat se na tento produkt